×

×
באנר ביטוח מערכות סולאריות

ביטוח מערכות סולאריות

הרבה דברים נכתבים על תחום של החשמל הסולארי בעולם ובישראל, על העלויות, החשיבות, הפוטנציאל וכו'. אך יש נושא חשוב מאוד שכמעט ולא שמים על דגש וזה תחום הביטוח למערכות סולאריות. כיום ניתן כמעט לבטח הכל. ביטוח מערכת סולארית היא דוגמא מעולה למשהו שחייב לבטח. העלויות של הביטוח נמוכות ביחס לנזק שעלול להיגרם לכל מי שיש מערכת סולארית במקרה של נזק טבע, גניבה או וונדליזם. 

ביטוח למערכת הסולארית

גם היום כאשר מחירי המערכות הסולאריות ירדו ביותר מחצי עדיין מדובר בעניין יקר מאוד. מדובר בעלויות גבוהות של עשרות אלפי שקלים למערכות ביתיות ומאות אלפי שקלים למערכות מסחריות. כך כל זנק כלשהו שנגרם למערכת יכולה להיות משמעותית מאוד בהיבט הכללי ואפילו הרסנית. זו הסיבה שחברות הביטוח מציעות ביטוח מערכות סולאריות. הסיכונים שקיימים לבעלי מערכת סולארית כוללים, נזקי טבע מסופות או רעידות אדמה חלילה, גניבת ציוד, תקלות מהותיות בתיפעולה של המערכת, אובדן הכנסות מסיבה כלשהי, אפשרות של פגיעה בצד שלישי וכו.

ישנן בשוק הישראלי פוליסות שונות של ביטוח מערכות סולאריות, שמוצעות ממספר לא קטן של חברות ביטוח. פוליסה של מערכת סולארית תכלול בתוכה כיסוי על: נזרקי מים, שריפות, ברקים, גניבה, פריצה, פגיעה מכוונת, פיצוי במקרה של תקלות שונות וכו'.

כדאיות ועולויות הביטוח

עלויות החודשיות של הפרמיה בביטוח מערכת סולארית ביתית או מסחרית היא יחסית סטנדרטית וקטנה ביחס לנזק הפוטמציאלי העצום שיכול להיגרם למערכת מאובדן הכנסה עקב סיבה כלשהי. מדובר על 0.3-0.8 אחוז משוויה של המערכת. 

בסופו של דבר ביטוח של מערכות סולאריות הוא הכרחי וכדאי כמובן שלפני שסוגרים ביטוח למערכת הסולארית יש לעקוך סקר שוק וכאן אנחנו נכנסים לפעולה.

צרו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר ותוכלו להנות ממחירים בלעדיים לפורטל הסולאר הישראלי. אנו נדאג שיחזרו אליכם נציגים של חברות הביטוח המובילות כיום בישראל.

-->